Թիվ 3 ընտրատարածքում «թեժ» մրցակիցներ. 1 փոխվարչապետ, 2 նախարար, 4 պատգամավոր

Դեկտեմբերի 9-ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին թեժ պայքար է սպասվում թիվ 3 ընտրատարածքում։ Այն ընդգրկում է Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա և Շենգավիթ վարչական շրջանները։
Իշխող քաղաքական ուժից այս ընտրատարածքում «ռեյտինգայինով» առաջադրվել է Առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանը։ Կրթության եւ գիտության նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանն ու Բնապահպանության նախարարի պաշտոնակատար Էրիկ Գրիգորյանը եւս այստեղ են։ Նրանց թիմից նույն թիվ 3–ում է ԱԺ պատգամավոր, Նիկոլ Փաշինյանի աներորդի Հրաչյա Հակոբյանը։ Այստեղ առաջադրվել են Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը, Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Հռիփսիմե Գրիգորյանը, «Ազատություն» ռադիոկայանի լրագրող Սիսակ Գաբրիելյանը։

«Ելք» դաշինքում ՔՊ–ի հետ ճանապարհ անցած, ապա բաժանված «Լուսավոր Հայաստանից» այս ընտրատարածքում ԱԺ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանն է, նաեւ 1in.am կայքի խմբագիր Արման Բաբաջանյանը։

ՕԵԿ–ից այստեղ է նախկին պատգամավոր, այժմ Եվրոպական համալսարանի ռեկտոր Հեղինե Բիշարյանը։

ՀՀԿ «ռեյտինգային» ցուցակում հայտնիներից ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ խորհրդի անդամ Արաիկ Հովհաննիսյանն է եւ «Ռեֆորմիստներ» կուսակցության նախագահ Վահան Բաբայանը։

ԲՀԿ–ից թիվ 3–ում է ԱԺ պատգամավոր Հակոբ Նազարյանը։

Նշենք, որ մինչեւ վերջին պահը ինտրիգը պահպանվում էր՝ արդյո՞ք այս ընտրատարածքում կառաջադրվի նաեւ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Կորյուն Նահապետյանը։ Նա Սամվել Ալեքսանյանի փեսան է, եւ ակնկալվում էր, որ Սամվել Ալեքսանյանը կօժանդակի թե՛ նրան, թե՛ ՔՊ–ական թեկնածուներին։ Բայց Նահապետյանը հրաժարվեց առաջադրվել։

Ի դեպ, Սամվել Ալեքսանյանը եւս, որ պարբերաբար ԱԺ է մտել այս ընտրատարածքից, այս անգամ չառաջադրվեց։

Ներկայացնում ենք քաղաքական ուժերի «ռեյտինգային» ցուցակները հերթականությամբ.

ՀՀԿ

1 Բաբայան Վահան Շոթայի

2 Գրիգորյան Մկրտիչ Արամայիսի

3 Զաքարյան Ռուզաննա Ռաֆիկի

4 Հարությունյան Արման Գառնիկի

5 Հովհաննիսյան Արաիկ Ռաֆայելի

6 Մարգարյան Անի Սուրիկի

7 Մկրտչյան Արարատ Սոկրատի

8 Նավասարդյան Արմեն Սամվելի

9 Ներկարարյան Նատալյա Գեվորգի

10 Վաղարշակյան Միքայել Վլադիմիրի

2 . «Քաղաքացու որոշում սոցիալ-դեմոկրատական» կուսակցություն

1 Սահակյան Հայկ Սամվելի

2 Ավագյան Արթուր Ռաֆիկի

3 Հովսեփյան Լուսինե Հրաչիկի

4 Սարգսյան Գարեգին Արտավազդի

5 Պետրոսյան Անահիտ Մանուկի

3 . ՀՅԴ

1 Եղիազարյան Արթուր

2 Սահակյան Մհեր

3 Դավթյան Տիգրան

4 Դաշյան Հակոբ

5 Հայրապետյան Մարինե

6 Պարսյան Աննա

7 Մուրադյան Հերմինե

4 . «Իմ քայլը» դաշինք

1 Միրզոյան Արարատ Սամվելի

2 Հարությունյան Արայիկ Էդուարդի

3 Ռուբինյան Ռուբեն Կարապետի

4 Գրիգորյան Էրիկ Էմիլի

5 Գրիգորյան Հռիփսիմե Աշոտի

6 Ղազարյան Սոնա Արայի

7 Գալստյան Մերի Արսենի

8 Գաբրիելյան Սիսակ Արմենի

9 Հովհաննիսյան Արթուր Ղարիբի

10 Մաթեվոսյան Զարուհի Գեղամի

11 Ցիրունյան Հայկ Զարմիկի

12 Պապոյան Գեվորգ Հարությունի

13 Հովհաննիսյան Հայկ Գառնիկի

14 Համբարձումյան Համբարձում Գագիկի

15 Հակոբյան Հրաչյա Վաչիկի

5 . «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցություն

1 Հովսեփյան Մարգարիտա Էդիկի

2 Հովհաննիսյան Անի Վիրապի

3 Մարուքյան Էդմոն Հրաչիկի

4 Ալեքսանյան Տիգրան Հայրապետի

5 Մեջլումյան Տիգրան Ռոդիկի

6 Հարությունյան Արայիկ Աշոտի

7 Գասպարյան Սաթիկ Ժորայի

8 Ղազարյան Վահրամ Գրիգորի

9 Բաբաջանյան Արման Շամիրի

10 Սիմոնյան Կարեն Մանվելի

11 Բաղդասարյան Խաչիկ Արտաշեսի

6 . Քրիստոնեա-ժողովրդական վերածնունդ կուսակցություն

1 Ալեքսանյան Հովհաննես Ասատուրի

2 Առաքելյան Ռուզաննա Հայկարամի

3 Սարգսյան Հրաչյա Պարգեվի

4 Ղավալյան Ալվարդ Սուրենի

5 Սեթյան Արթուր Լեվոնի

7 . «Ազգային առաջընթաց» կուսակցություն

1 Սողոյան Կարեն

2 Լեվոնյան Մարիամ

3 Նալբանդյան Վաչե

4 Նալբանդյան Իրինա

5 Մինասյան Այծեմիկ

8 . «Մենք» դաշինք

1 Մխիթարյան Ռոմիկ Կառլենի

2 Արշակյան Արշակ Սերյոժայի

3 Գասպարյան Սերյոժա Գրիշի

4 Խաչատրյան Արթուր Վարդանի

5 Գեվորգյան Տիգրան Օհանի

6 Ճաղարյան Ռեգինա Վրեժի

7 Ավթանդիլյան Սիրարփի Գրիշայի

8 Լալայան Անուշ Սպարտակի

9 Խեմչյան Վահրամ Վարդանի

10 Ջավադյան Լեվոն Անդրանիկի

9 . ՕԵԿ

1 Բիշարյան Հեղինե Վաչեի

2 Վահանյան Վլադիմիր Վալերիկի

3 Ասլանյան Վարդան Ասլանի

4 Հարությունյան Մարիամ Արտաշի

5 Հարությունյան Արմեն Գեվորգի

6 Հովհաննիսյան Շողակաթ Հայկի

7 Առաքելյան Բագրատ Ջանիբեկի

8 Պապոյան Արմեն Ռուդիկի

9 Ավագյան Արթուր Ռուբիկի

10 Առաքելյան Սիրանուշ Սերգեյի

11 Հակոբյան Լուսինե Սամվելի

10 . «Սասնա Ծռեր» կուսակցություն

1 Առաքելյան Տիգրան Մնացականի

2 Աղաջանյան Ստելլա Սուրենի

3 Բաբայան Արթուր Գեվորգի

4 Բալայան Կարեն Լեվոնի

5 Բալյան Վարդան Արմենակի

6 Գաբրիելյան Նունե Աշոտի

7 Գասպարյան Դավիթ Վազգենի

8 Կարապետյան Էմմա Սուրենի

9 Հակոբյան Մարինե Հենրիկի

10 Հակոբյան Տաթեվիկ Սամսոնի

11 Նազարյան Սոնա Սինարայի

12 Սաֆարյան Գեվորգ Վիտալիկի

13 Ստեփանյան Լիանա Սամվելի

14 Սարգսյան Ռեհան Վարազդատի

15 Սարգսյան Արսեն Սամվելի

11 . ԲՀԿ

1 Աբգարյան Արթուր Լեվոնի

2 Այվազյան Գոռ Գենադիի

3 Առաքելյան Կարեն Մնացականի

4 Զաքարյան Արսեն Հրաչյայի

5 Հովհաննիսյան Լյովա Բարիկի

6 Մանուկյան Արթուր Աբրահամի

7 Մարգարյան Սենիկ Սաշայի

8 Մարոյան Տիգրան Յուրիի

9 Նազարյան Հակոբ Աշոտի

10 Ռուբենյան Գայանե Ամատունու

11 Սարիբեկյան Կարինե Կամոյի

12 Սիմոնյան Արեվհատ Կապիտանի

13 Սիմոնյան Արսեն Արամայիսի

14 Ստեփանյան Անահիտ Արամայիսի

15 Օթարյան Նոնա Վրեժի

HayNews.am

http://www.haynews.am/hy1524399289/1543002019

Be the first to comment on "Թիվ 3 ընտրատարածքում «թեժ» մրցակիցներ. 1 փոխվարչապետ, 2 նախարար, 4 պատգամավոր"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


ԴԻՏԵԼ